WITAJ W AFRO SALON

Odkryj swoje
piękno na nowo

Piękno Relaks Zaangażowanie Ciało Umysł Wypoczynek Dotyk Zaangażowanie Relaks Ciało
Piękno Relaks Zaangażowanie Ciało Umysł Wypoczynek Dotyk Zaangażowanie Relaks Ciało
Kalendarz

Najbliższe szkolenia

Poznaj nas

O nas

Zapraszamy Cię do naszego świata, gdzie fryzjerstwo łączy się z egzotyką.

Afrosalon Claudine to niesztampowe miejsce, zrodzone z miłości do jedynej w swoim rodzaju – afrykańskiej kultury. Uważamy, że włosy są narzędziem, dzięki któremu możemy wyrażać Siebie i dowolnie wpływać na to, jak odbierają nas inni. Nieprzerwanie od piętnastu lat uszczęśliwiamy kolejne osoby, odmieniając ich wizerunek nutą egzotyki. Jeżeli pragniesz poczuć się wyjątkowo i zaskoczyć innych oryginalną fryzurą, Afro Salon to miejsce idealne dla Ciebie! Nasze stylistki doskonale wiedzą jak dobrać uczesanie, aby podkreślić Twoje atuty oraz wyeksponować wewnętrzną charyzmę.

Oddaj się w ręce rodowitych Afrykanek, a odkryjesz zupełnie nową wersję Siebie! 

Poznaj nas

O mnie

Można by rzec, że niestandardowe miejsce zrodziło się z równie niestandardowych okoliczności. Nazywam się Claudine i jestem założycielką tego niezwykłego punktu na mapie Poznania. Pochodzę z Rwandy, jednak dla ludzi w Polsce pełnię rolę „ambasadorki” całej Afryki. Afrosalon Claudine stworzyłam w 2007 r., aby dać Poznaniakom namiastkę egzotycznego klimatu, który od zawsze zajmował wyjątkowe miejsce w moim sercu. 

Swoją przygodę z fryzjerstwem rozpoczęłam już w Afryce, gdzie ukończyłam szkołę La Confluence, odbywając pierwsze praktyki fryzjerskie. Aktualnie mogę pochwalić się nie tylko szeroką wiedzą z zakresu fryzjerstwa, ale także trychologii, którą zgłębiłam w Akademii Trychologii Praktycznej. Liczne kursy, które ukończyłam wraz z moim długoletnim doświadczeniem, pozwalają mi na holistyczne podejście do Klienta – co jest podstawą dobrze wykonanej usługi. 

Kobiety, które poznaje w mojej pracy, sprawiają, że pasja do fryzjerstwa, która narodziła się we mnie wiele lat temu, jest wciąż tak samo żywa. Jestem dumna, że tak szerokie grono Klientów obdarzyło mnie zaufaniem i ogromnie wdzięczna za atmosferę, którą udało mi się stworzyć wraz z moim zespołem. Odwiedź nas i przekonaj się Sam!

Poznaj nas

Nasz zespół

Afrosalon Claudine to przede wszystkim ludzie. Grupa rodowitych Afrykanek pochodząca z różnych krajów Czarnego Lądu, które sprawiają, że egzotyka tego miejsca jest autentyczna, żywa i namacalna. Dzięki temu nie musisz udawać się w odległe podróże, aby poczuć tropikalny klimat Afryki. Masz go dosłownie na wyciągnięcie ręki! Nasze stylistki doskonale wiedzą jak dobierać fryzury, aby były nie tylko piękną ozdobą naszych Klientek, ale także elementem wydobywającym ich pewność siebie. Wygoda, oryginalność i charakter to elementy, którymi kierujemy się, wykonując dla Was metamorfozy. Jeśli Twoim marzeniem jest dodanie objętości i ‘’pazura’’ swoim włosom bądź wyjeżdżasz na wakacje i zależy Ci na wygodnej, ale również efektownej fryzurze – zespół Afrosalon już na Ciebie czeka. Sprawdź naszą ofertę i zainspiruj się do zmian!

Nasze cechy

Dlaczego warto wybrać nas?

Klimatyczne wnętrze

Afrykański klimat w samym sercu Poznania, pozwoli Ci spojrzeć na Siebie z zupełnie nowej perspektywy i oddać się chwili relaksu

Profesjonalizm

Wieloletnie doświadczenie oraz dobrze wyszkolony personel to nasz klucz do zadowolenia nawet najbardziej wymagających Klientów.

Przyjazna atmosfera

Troszczymy się nie tylko o włosy, ale również o samopoczucie naszych Klientów. Stworzymy dla Ciebie komfortowy nastrój, abyś w spokoju mogła zadbać o siebie.

Pasja do włosów

To główny fundament, na którym zbudowaliśmy Afrosalon. Pasja jest motorem napędzającym nas do ciągłego rozwoju i udoskonalania oferowanych przez nas usług.

Zobacz ofertę

Oferta

Przedłużanie włosów​

Oprócz szerokiego asortymentu warkoczyków, w naszym salonie oferujemy profesjonalne przedłużanie i zagęszczanie włosów. Przedłużamy lub zagęszczamy włosy wyłącznie naturalnymi włosami o najwyższej jakości (europejskie Remy lub włosy słowiańskie), które nadają się do prostowania prostownicą, do kręcenia lokówką, jak i do farbowania. 
 
Ty też możesz zmienić swój wygląd na wymarzony, estetyczny nowy look!

Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry. Lorem Ipsum has been the industry’s standard dummy text ever since the 1500s, when an unknown printer took a galley of type and scrambled it to make a type specimen book. It has survived not only five centuries.

Metoda fast pro-Weave: naturalne włosy szyte na taśmie
 
Nasza metoda nitkowa ”fast pro-Weave” polega na przyszywaniu włosów (szytych na taśmie) do warkoczyka za pomocą nitki. To jedyna metoda polecana dla osób o włosach delikatnych i cienkich. Polecana jest również do przedłużania włosów wrażliwych zniszczonych po koloryzacji.
 
Włosy zakładane w taki sposób można nosić do 6-12 miesięcy. Włosy są wysokiej jakości i co ważne – wielokrotnego użytku. Można po krótkim czasie (w zależności od odrostów) je zdjąć i ponownie je przyszywać.
 
Włosy przedłużone nadają się do mycia, prostowania, karbowania i upinania na różne sposoby. Podczas ich noszenia można bez obaw farbować i odżywiać własne włosy.
 
Metoda ”fast pro-Weave” jest SZYBKA, WYGODNA, PEWNA i TANIA: założenie trwa około godziny. Jest to najmniej inwazyjna (dla własnych włosów) medota przedłużania lunb zagęszczania. Metoda przyszywania taśmą jest mało znana w Polsce, ale bardzo popularna na całym świecie.
 
CAŁKOWITY KOSZT PRZEDŁUŻENIA ZALEŻY OD ILOŚCI ZAŁOŻONYCH WŁOSÓW (LICZONYCH W GRAMACH). 

Afro & loki, twist I inne

Afro & loki i fale są niezwykle kobiece, nadają wyjątkową egzotyczną urodę. Dodatkowo za pomocą loków, fal i twistów można wymodelować swoją twarz.

W naszym salonie loki, fale i twisty zakładamy metodą szydełkową lub nitkową, które są znane od lat 90-tych XX wieku. Te metody nie niszczą własnych włosów naturalnych, gdyż są one zaplecione i schowane pod lokami, twistami bądź falami. Zapewniamy duży wybór rodzajów włosów- mocne kręcone , kręcone , falowe lub proste.

Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry. Lorem Ipsum has been the industry’s standard dummy text ever since the 1500s, when an unknown printer took a galley of type and scrambled it to make a type specimen book. It has survived not only five centuries.

-Są to włosy syntetyczne

-Własne włosy splecione są w warkoczyki przy głowie i następnie szydełkiem doczepiane są loki lub afro

-Najlepiej nosić do 2 miesięcy ( można dłużej lecz nie polecamy)

-Głowę myjemy raz na tydzień ,szamponem rozcieńczonym z wodą lub szamponem suchym do tego przeznaczonym

-Nawilżamy i natłuszczamy loki co 2-3dni mleczkiem bez spłukiwania lub olejkiem , smarujemy każdy lok oddzielnie

-Rozdzielamy splątane loki na mokro, wycinamy w razie potrzeby kołtuny

-Nie używamy szczotki, grzebienia , lokówki i prostownicy

-Zaleca się spanie w czepku lub luźno związanej kitce

-Obcinamy sztuczne włosy jak najbliżej supełka

-Rozplatamy warkoczyki pojedynczo bardzo dokładnie, usuwając włosy syntetyczne

-Myjemy jak każde pasmo będzie dokładnie rozczesane

Metoda ta jest najmniej inwazyjna natomiast trzeba wiedzieć, że:

 • Po rozplątaniu włosy mogą wyglądać na wysuszone i spuszone , jest to normalne po warkoczykach, podczas umycia włosy się rozprostują.
 • Każda kobieta po usunięciu burzy loków ma wrażenie, że jest „lekka” gdyż głowa przyzwyczaiła się do dużej ilości włosów.
 • Włosy, które wypadają przy rozplataniu są to przeważnie resztki włosów syntetycznych wykorzystanych do zaplatania.
 • W naszym salonie można rozpleść loki odpłatnie, koszt 150-200 zł. ( jeśli loki nie są noszone ponad 2miesiące)
 • Można również rozpleść we własnym zakresie. Udzielamy wskazówki jak to wykonać. 

Warkoczyki

Zaplatanie warkoczyków to dla nas chleb powszedni. Już od najmłodszych lat uczymy się tej sztuki, a w późniejszych latach doskonalimy je na specjalistycznych kursach i szkoleniach. Kwalifikacje potwierdzają zdobyte przez nas dyplomy i certyfikaty. Przede wszystkim jednak o naszym profesjonalizmie świadczą setki zadowolonych klientek i… klientów. 

Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry. Lorem Ipsum has been the industry’s standard dummy text ever since the 1500s, when an unknown printer took a galley of type and scrambled it to make a type specimen book. It has survived not only five centuries.

Najlepszą metodą zaplatania warkoczyków jest połączenie włosów sztucznych z naturalnymi. Metoda ta zwiększa objętość warkoczyków na głowie, ułatwia zaplatanie warkoczyków na krótkich włosach naturalnych. Warkoczyki robione w ten sposób trzymają się dłużej i maja efektowniejszy wygląd. Proponujemy Ci Warkoczyki Rasta w różnych długościach, splotach i kolorach. Mogą być proste, zaplecione do samego końca lub z rozpuszczonymi końcówkami. 
 
Ciekawą propozycję stanowią NOWOCZESNE GOTOWE WARKOCZYKI ZAKŁADANE SZYDEŁKIEM polecane osobom o cienkich włosach. Warkoczyki te zakładane szydełkiem w expresowym tempie nie niszczą włosów. Są wielokrotnego użytku i zdejmowanie zajmuje nie więcej niż 60 min. Dostępne w różnych kolorach.
 
Przed zapisaniem warto umówć się na konsultację w celu ustalenia szczegółów.
Warkoczyki może zrobić każdy. Nie ma tu żadnej granicy ani wieku ani płci. Nie ma też znaczenia czy masz mało czy dużo włosów, czy są grube czy cienkie, farbowane, zniszczone czy po trwałej. Jedynym wymogiem jest to, żeby miały przynajmniej 6 centymetry długości. W przeciwnym wypadku warkoczyki będą się po prostu zsuwały. Nie zastanawiaj się więc czy warkoczyki są fryzurą dla Ciebie. Nie w tym sęk czy są, ale jakie mają być.

Czas potrzebny do zaplatania warkoczyków zależy od ilości, długości i rodzaju warkoczyków:

 • warkoczyki cornrows na całą głowę 1-2 godziny,
 • warkoczyki rasta około 3 godziny.

Oczywiście, że można a nawet trzeba. Warkoczyki myje się szamponem tak samo, jak włosy naturalne i można suszyć je suszarką.

Warkoczyki ze sztucznymi włosami można nosić od 2 do 6 miesięcy, w zależności od tego jak szybko rosną włosy. Dla włosów delikatnych polecamy nosić maksymalnie do 3 miesięcy.

Rozplątywanie warkoczyków polega na cierpliwym rozdzieleniu włosów sztucznych i naturalnych w każdym warkoczu osobno, przy tym należy delikatnie czesać włosy, a następnie je umyć. Warkoczyki najlepiej rozdzielać rękoma lub drewnianym grzebieniem, aby nie niszczyć naturalnych włosów. Istnieją na rynku także odżywki w sprayu pomagające w rozczesywaniu włosy przy rozplątywaniu warkoczyków. 

Oferta szkoleniowa

Szkolenia

Wszystkie szkolenia odbywają się w  salonie – Afrosalon, ul. Śniadeckich 6, Poznań. Na życzenie wystawiamy fakturę VAT. Czas szkoleń wynosi od 3-8 godzin.

Szkolenia z afro&loków

Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry. Lorem Ipsum has been the industry’s standard dummy text ever since the 1500s, when an unknown printer took a galley of type and scrambled it to make a type specimen book. It has survived not only five centuries.

Oferta skierowana jest do salonów beauty, które chcą wprowadzić nową usługę.

Jak i do osób prywatnych nie związanych z branżą beauty.

Profesjonalne szkolenie  zakładania fal, afro & loków.

 • jak przeprowadzić konsultację z klientką
 • pomóc w doborze loków
 • zapleść conrows z syntetycznymi włosami
 • wzmocnić i zabezpieczyć stelaż przed założeniem loków
 • wybrać skręt i kolorystykę loków do danej klientki
 • profesjonalnie założyć afro i loki
 • poznasz technikę tworzenia grzywki 
 • jak zakończyć fryzurę przedziałkiem
 • jak nadać kształt danej fryzury z afroloków
 • zasady pielęgnacji  loków,
 • odświeżenie loków po kilku tygodniach noszenia
 • techniki bezpiecznego usuwania loków.
 • jak zdobyć klientki
 • ustalenie cennika
 • wykonanie samodzielnia fryzury z afroloków od początku do końca.

2000 zł (brutto) 

17 września

8 października

19 listopada

Szkolenie z warkoczyków

Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry. Lorem Ipsum has been the industry’s standard dummy text ever since the 1500s, when an unknown printer took a galley of type and scrambled it to make a type specimen book. It has survived not only five centuries.

Najlepszą metodą zaplatania warkoczyków jest łączenie włosów sztucznych i naturalnych. Ta metoda zwiększa objętość warkoczy na głowie i ułatwia zaplatanie warkoczy na krótkich włosach naturalnych. Tak wykonane warkocze wytrzymują dłużej i mają atrakcyjniejszy wygląd.

 • Dowiesz się jakie są rodzaje włosów syntetycznych wykorzystanych w zaplataniu warkoczyków.
 • Nauczysz się jak dobrać odpowiedni kolor i długości syntetycznych włosów zgodnie z życzeniem Klienta.
 • Zobaczysz jak przygotować włosy syntetyczne do wykonania warkoczyków Rasta.
 • Zobaczysz jak połączyć włosy syntetyczne z naturalnymi (Klienta).
 • Nauczysz się jak zaplatać profesjonalne warkoczyki.
 • Dowiesz się jakie są zasady pielęgnacji i mycia warkoczyków (kosmetyka).
 • Poznasz techniki bezpiecznego rozplątywania warkoczyków

Szkolenie prowadzone jest przez Afrykankę, profesjonalistkę z wieloletnim doświadczeniem w zaplataniu warkoczyków.

 • Szkolenia organizujemy w małych grupach (1-5 osób). ZE WZGLĘDU NA OBOWIĄZUJĄCE OBOSTRZENIA, SZKOLENIA NA TĘ CHWILĘ ORGANIZOWANE SĄ W MAX. 2-OSOBOWYCH GRUPACH, Z ZACHOWANIEM OBOWIĄZUJĄCYCH STANDARDÓW BEZPIECZEŃSTWA
 • Każdy uczestnik pracuje przy swoim stanowisku (z jedną głową treningową).
 • Większość czasu szkolenia przeznaczamy na ćwiczenia manualne.
 • Zapewniamy wszystkie niezbędne materiały szkoleniowe (włosy syntetyczne, gumki, grzebienie, nożyczki, stojaki, zgrzewarki, palety kolorów, katalog fryzur).
 • Po zakończeniu szkolenia każdy uczestnik dostaje dyplom, potwierdzający umiejętności zaplatania warkoczyków.

Zapisz się teraz pod numerem +48 61 223 41 88 lub +48 511 956 980

Koszt szkolenia: 1500 zł (brutto)

Po ukończeniu szkolenia każdy uczestnik otrzymuje dyplom.

Opłaty/zaliczki za szkolenia należy kierować na numer konta:
61 1050 1520 1000 0023 2119 9156
AFRO-CLAUDINE, ul. Kierska 22, 62-090 Kiekrz
w tytule przelewu wpisując wybrane szkolenie

Zobacz co mówią inni

Opinie Klientów

Bardzo profesjonalna, egzotyczna obsługa i efekt wow po wykonaniu usługi. Można choć przez chwilę poczuć się jak gwiazda filmowa!
Judyta
Polecam! Profesjonalna obsługa, pozytywny, miły nastrój 🙂 Cudownie przedłużają włosy, jestem bardzo zadowolona!
Anna
Wspaniała atmosfera, piękne i przemiłe Panie. Jestem bardzo zadowolona z fryzury, na pewno wrócę ponownie. 🙂
Karolina
Rewelacyjne podejście do klienta. Pani Claudine świetnie doradza, co utwierdza nas co do wybranego koloru czy fryzury. Atmosfera w tym salonie niesamowicie miła i wesoła. Panie uśmiechnięte pracują jak mróweczki. Bardzo się cieszę,że do Was trafiłam!
Julia
Polecam, miła obsługa i super dziewczyny. Na pewno do was wrócę :)! Warkoczyki są bardzo lekkie, widać, że plecione przez profesjonalistki. Jeszcze raz dziękuję wam dziewczyny i do zobaczenia na następnej wizycie!
Marta
Jestem zachwycona Absolutnie fantastyczny efekt! Zdecydowanie należy nazwać Afrosalon ‘’miejscem metamorfozy’’! Uwielbiam Was i do zobaczenia.
Monika
Media o Nas

Ważne wydarzenia

Podczas funkcjonowania naszego salonu mieliśmy wiele okazji na podzielenie się naszą wiedzą z innymi ludźmi. Udzieliłam wywiadu w magazynie, który możecie przeczytać tutaj, a także pojawiliśmy się w telewizji, o czym możecie przekonać się tutaj

Zobacz jak pracujemy

Galeria

Przedłużanie włosów

Zobacz jak pracujemy

Afro & loki, twist I inne

Zobacz jak pracujemy

Warkoczyki​

Skontaktuj się z nami

Kontakt

Adres studia

Afro Claudine
ul. Śniadeckich 6a
60-774, Poznań 
Poniedziałek - Piątek
09:00 - 17:00
Sobota
09:00 - 14:00
Niedziela
Zamknięte